środa, 2 grudnia 2015

{Tagi w Dziwnym Świecie #4}: Which Type Of Man You Prefer TAG (Wersja Oryginalna)

Witajcie, kochani!

Dziś, na pierwszą notkę grudniową kontynuujemy serię Tagi w Dziwnym Świecie (do której zaliczam wszystkie publikowane w Dziwnym Świecie Tagi), a tym razem ujrzycie Tag mojego autorstwa :)
Wiem, że dość długi czas upłynął od ostatniego, ale jakoś nie znalazłam dość silnej weny, aby coś wymyślić.
Od pewnego czasu nosiłam się z myślą na jakiś Tag, którego wykonanie nie sprawi Wam kłopotu ^.^

No i wyszło na moje – Tag wymyśliłam :)
O co w nim chodzi?
Tag ów dotyczy różnych typów mężczyzn, z czego można sądzić, że zarezerwowany jest dla dziewcząt (w końcu sama jestem dziewczyną ;P)
Pozwoli on Wam wybrać wedle Waszego gustu, w jakich mężczyznach/chłopakach gustujecie. 
Polski tytuł tego Tagu można luźno przetłumaczyć jako: Który typ mężczyzny wolisz?
Zatem, zaczynamy:


Niektórych panów z okładki możecie znać, ale i tak przedstawię :)


Od lewej: Scott McNeil, Gieorgij Wicyn, Patrick Swayze, Johnny Depp :)1. Blondyn, czy brunet?

I. Tutaj nie będę zbyt długo się zastanawiać. Cóż, mimo iż jest kilku blondynów, którzy mi się podobają (są duużo starsi ode mnie :P – spokojnie, chodzi tylko o moich idoli :)), jakoś tak bardziej podobają mi się naturalni bruneci. 


2. Dżentelmen, czy skromny?

II. W pytaniu tym chodzi o dokonanie wyboru między dżentelmenami, a typami mężczyzn zasadniczo uprzejmymi, lecz np. nie gustującymi w kupowaniu kobiecie kwiatów.
Ja jakoś nie przepadam za kwiatami, ponieważ jest to swego rodzaju przereklamowany typ prezentu.
Wolę dostać zamiast tego jakąś gustowną laurkę :)
Dobrze natomiast, jeśli mężczyzna jest uprzejmy i nie szczędzi komplementów :)3. Polonista, czy matematyk?

III. Zdecydowanie polonista, nie odnajduję się w matmie, a zwłaszcza, jeśli mój wybranek miałby używać ,,języka matematycznego” w codziennych rozmowach :)
Poza tym, polonista bardzo często posługuje się wierszami - a szczególnie na Walentynki :)


4. Rockowiec, czy metalowiec?

IV. Tutaj miałam naturalnie niemałe komplikacje w podjęciu decyzji, gdyż zarówno metal, jak i rock darzę ogromnym sentymentem. Jednak, jak już wcześniej w postach wspomniałam, gatunek rock jest mi bliższy.
Zatem najlepszy dla mnie będzie rockowiec, specjalizujący się w balladach :)

5. Wrażliwy czy wyrozumiały?

V. Bez wrażliwości sztuka nie istnieje, jak ja to uważam. Szukam w płci przeciwnej przede wszystkim zrozumienia i zdolności wczucia się w daną sytuację.
Wybieram wrażliwość, dzięki której mężczyzna będzie w stanie zaakceptować moje częste popadanie w zadumę... :)
6. Żartobliwy, czy powściągliwy?

VI. Średniowieczna powaga nie wchodzi w rachubę. Nie lubię nawet przebywać w otoczeniu ludzi poważnych, gdyż wydają mi się ,,sztywni”, a ja czuję się wyobcowana.

7. Gitarzysta, czy perkusista?

VII. Jak udało mi się kiedyś zasłyszeć w żartach, ,,Gitarzyści dotykają najlepiej” (wiem, że wiecie o co chodzi...), nie jestem pewna, czy jest to prawdą, gdyż nie miałam okazji tak stwierdzić.
Jednak do gitar mam słabość, nie, żebym sama grała na gitarze, czy coś, ale kocham patrzeć na ten instrument, a przede wszystkim słuchać dźwięków, jakie wydaje – i to bez względu na to, czy jest akustyczna, czy elektryczna.

8. Tancerz, czy choreograf?

VIII. Kiedyś miałam okazję tańczyć na kilku dyskotekach szkolnych, a raz nawet tańczyłam poloneza :) Tańczę zarówno solo (chociaż nie uważam siebie za tancerkę pierwszej klasy), jak i w duetach.
Myślę także, że tancerz byłby odpowiedni dla takiej dziewczyny, dla której taniec jest czymś więcej. Ale ja do takich nie należę.
Wybieram więc choreografa, gdyż miałam nie raz okazję do tworzenia układów tanecznych na zajęciach w-fu :)

9. Aktor, czy reżyser?

IX. Aktorstwem pasjonowałam się od dzieciństwa, a sama nie mam talentu aktorskiego. Fascynowały mnie każde kulisy powstawania obojętnie jakiego filmu. Praca aktorów była dla mnie jednak najważniejsza w tej kwestii.
Teraz już wiecie, kogo wybrałam ;P

10. Śpiewak chóralny, czy operowy?

X. Wolę chór męski, ze względu na to, że bardzo lubię zespół Gregorian :) Chłopaki świetnie ze sobą współgrają :).

11. Uległy, czy broniący swych racji?

XI. Powiem tak: dobrze, jak facet wie, czego oczekuje, ale nie okazuje tego agresją. Zbyt ulegli faceci stają się ofiarami manipulacji – to samo tyczy się odwrotnej sytuacji i ,,mieszanej” (kiedy mężczyzna jest wykorzystywany przez kobietę, i odwrotnie).
Ważne, żeby każda płeć miała swoje poglądy na różne tematy.


12. Na czasie, czy z własnym stylem?

XII. Zdecydowanie z własnym stylem. Ważne, aby pozostać sobą i się wyróżniać. 

13. Podróżujący, czy typowy patriota?

XIII. Chodzi tutaj o dwa typy mężczyzn lubiących podróże: jeden zwiedziłby całą Polskę (podróżnik-patriota), a drugi ma liczne zamiłowania do odmiennych kultur (podróżnik-marzyciel).
Ja wybieram podróżnika, gdyż ten oprócz Polski ma jeszcze do dyspozycji cały glob do przebycia :) - taki fajny typ podróżnika-marzyciela :P

14. Poeta, czy pisarz?

XIV. Obaj tworzą sztukę na papierze i obaj są podziwiani za talent szerokiego wachlarzu zwolenników.
Mimo iż wiersze są tworem sztuki łączonej często z obrazami, powieści posiadają czasami głębokie przesłanie – toteż wybieram pisarza.
15. Malarz, czy rysownik?

XV. I tak jak z poprzednim pytaniem (i kilkoma wcześniejszymi ;P) – ciężki orzech do zgryzienia.
Wiadomo, że obaj artyści, tak samo pisarz i poeta, aby tworzyć, wspomagają się szerokim polem wyobraźni.
Malarz tworzy i maluje cały swój świat powstały w umyśle na płótnie, a rysownik bierze do ręki ołówek z kartką i już ma w zasadzie okazję do stworzenia czegoś niepowtarzalnego.
Zatem wybieram rysownika, który za pomocą kilku kresek może wyrazić więcej niż tysiąc słów :) - do dzisiaj mam sentyment do rysunków dziadka :) :)Z początku niosłam się z myślą, aby między każdym z pytań były demoty, ale nie znalazłam wszystkich odpowiednich tematowi danego pytania, toteż zastąpiłam je zwyczajnymi obrazkami :)
Nominuję do Tagu każdą z Was!
Życzę należytej, miłej zabawy i powodzenia :)

Jeśli zechcielibyście zaprosić do Tagu inne osoby, serdecznie zapraszam!
Mam nadzieję, że w przyszłości będę miała do nich więcej szczęścia, bo po prostu kocham je czytać na innych blogach :* 


Widzimy się w następnym wpisie, kochani!
7 komentarzy:

 1. Niestety, mój blog egzystuje sobie w zawieszeniu... Ale jeżeli kiedyś go wskrzeszę, to może porwę się na Twój Tag, na pewno przy moich odpowiedziach możnaby było się uśmiać :P Ale ogólnie rzecz biorąc, to w większości przypadków wybrałabym tak samo jak Ty ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiasz się między polonistą i matematykiem, a biolog może być? Haha, żartuję sobie oczywiście... Też uwielbiam słuchać Gregorian! - ogólnie lubię chorał, fajnie to brzmi. Bardzo ciekawy tag :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o kolor włosów, to też raczej preferuje brunetów.
  Polonista czy matematyk? Wolę matmę, ale jeżeli chodzi o człowieka, to trochę obawiałabym się, czy w takim razie jego umysł nie byłby zbyt ścisły, dlatego najlepiej coś pomiędzy. :)
  Uwielbiam dżentelmenów. Jeśli chodzi o te kwiaty, hm, bardziej skojarzyło mi się z romantykiem. :)
  http://zadumam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój typ faceta musiałby przede wszystkim rozumieć moją artystyczną i nieco sadystyczną duszę. Czyli w jakiś sposób powinien też być artystą. Ja osobiście mam szeroki wachlarz zainteresowań, więc nie robiłoby mi różnicy czy chłopak wolałby liczyć funkcje czy pisać wiersze, czy nawet wszystko na raz. Byłoby fajnie gdyby lubił podróże, nie ważne gdzie.
  Pozdro.
  http://dziennikidestiny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie nie ważne jakie zainteresowania ma chłopak i czy jest brunetem czy blondynem. Dla mnie najważniejsze jest to, jak rozmawia mi się z tym chłopakiem. Jeżeli możemy rozmawiać ze sobą o wszystkim i nie wstydzimy się zwierzać- jak dla mnie super :D Nie ważne jak przystojny i popularny jest chłopak- jak nie mam o czym z nim gadać to odpada :/
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Można się rozwodzić jaki ma być, a jak się zakochasz to szlag to trafia i okazuje się całkiem inny, a jaki idealny:D

  / chodzmypopoecic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe zestawienie. U mnie właśnie trwa na blogu w nowym wpisie nominacja do Lba. Może masz chęć odpowiedzieć na moje pytania? Nie jesteś nominowana ale odpowiadać może każdy 😊 www.4razym.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)