wtorek, 29 lipca 2014

Czyniąc pierwszy krok w nowym miejscu... Dziwny Świat otwiera przed Wami swe wrota

Witam moich pierwszych gości!

Znaleźliście się obecnie w świecie, w którym Wasza wyobraźnia nie ma granic i przez to osiąga moc możliwości.
Świat ten powstał z inicjatywy pewnego nadętego rusofila spod znaku Szczura (jeśli chodzi o zachodni horoskop, to jest Bliźniakiem), dziewczyny, która nader często chodzi z głową w chmurach.
Pewnie zastanawia Was (szczególnie widząc tytuł bloga widoczny na obrazku) o czym będzie ten blog?
Co będzie zawierał?
Jakie tajemnice będzie skrywał?
Nurtują Was przeróżne wątpliwości – co do świata fantasy nie macie żadnych problemów z rozumowaniem tych słów, bo ktoś z Was miał jakieś tam pierwsze spotkanie z tym światem – poprzez książkę lub film.
Bo kto nie zna Pratchetta, Knaaka, Gibsona, czy Tolkiena?

Znacie pewnie dużo blogów fantasy, ale pewnie mało jest w nich science fiction – to moja druga wielka pasja.
Tak więc Dziwny Świat będzie połączeniem tych dwóch światów, a także świata sztuki i mitologii.
Mitologię i sztukę również bardzo lubię.

A kim właściwie jestem?
Oto mała podpowiedź:

Łajka 92 to dziewczyna spod znaków Bliźniąt i Szczura. Jest typową poliglotką a także rusofilem od czasów najaktywniejszych lat funkcjonowania w szkołach języka rosyjskiego. Ma też totalnego bzika na punkcie Finlandii.
Wyznaje wiarę w siły wyższe, ponadto interesuje ją świat innych galaktyk.
Jest miłośniczką wielkich dzieł takich pisarzy jak Jonathan Tolkien, Robert Louis Stevenson, Hans Christian Andersen, Jack London oraz Richard Knaak. 
Jest typowym Dzieckiem Rocka, chociaż w latach późniejszych odnalazła się w takich gatunkach jak metal, house, alternative, dance, gothic, country oraz orkiestrze symfonicznej. Jej ulubione kapele to m.in. Kilpi, Lordi, Linkin Park, Scorpions i Seether. Zaś cenieni przez nią soliści to Pharrell Williams, Tim Bergling,, Matt Pokora oraz Billy Talent.
Łączy ją silna więź ze sztuką różnorodną – głównie typu malarstwa, rysownictwa a także sztuką grecką. Interesuje ją historia świata starożytnego, do czego zalicza się mitologia i wierzenia Słowian.

A tak poza konkursem: fascynatka pisania :)

Chodzi tutaj przede wszystkim o Was, o miłośników fantasy – żebyście raz na jakiś czas oderwali się od szarej codzienności i uciekli w świat, w którym to Wy tworzycie królestwo – przede wszystkim Wasza wyobraźnia.
Jest to jak druga strona lustra, jak wnętrze starej szafy w stuletnim domu i jak tajemnica ukryta w ciężkim kufrze, w którym znajduje się największy skarb – Wasza wyobraźnia, dla której nie ma rzeczy niemożliwej i która przydaje się niewątpliwie w życiu dorosłym.
Życzę więc Wam wszystkim wspaniałych wrażeń z wizyt na blogu i do zobaczenia w następnej notce!