Jim Byrnes


Strony te obejmują tematykę najbardziej zapamiętanych aktorów z serialu Kosmiczne Wojny, czyli Beast Wars Transformers.
Ta strona poświęcona jest Jimowi Byrnesowi (wym. biornsowi) – Amerykaninowi z narodowości, a aktorowi i muzykowi z zawodu.
W obu funkcjach sprawdza się nad wyraz dobrze (wykonuje muzykę bluesową).
Jednak nie da się ukryć, że to właśnie dzięki aktorstwu i to roli przyjętej w 1996, jego twórczość będzie rozpoznawalna w wielu zakątkach świata, od Kanady poczynając, na rodzimej Ameryce i Polsce kończąc.
Wpisał się w pamięci wielu fanom serii jako Predacon Inferno.

Osobiście podziwiam jego talent, a należy zaznaczyć, że w Beast Wars można śmiało polubić nawet postacie negatywne, które nie raczą nas, tak jak inne serie, nieustannymi spiskami i opętańczą chęcią mordu ,,tych dobrych” - a przynajmniej w dużej mniejszości, jeśli chodzi o Beast Wars.

Byrnes jest w rodzimej Ameryce uważany za legendę bluesa i po odsłuchaniu jego albumów, wcale się nie dziwię temu stwierdzeniu.


JIM BYRNES
(własc. James Thomas Kevin Byrnes)(pseud. artystyczny: Jim)
(ur. 22.09.1948 St Louis USA)

Muzyk bluessowy, gitarzysta i aktor.
Byrnes urodził się w St Louis w Missouri. Jego matka była gospodynią, a ojciec gminnym księgowym. Mieszka w Vancouver (prowincja Kolumbia Brytyjska) w Kanadzie od połowy 1970 r.
W dniu 26.II.72 został uderzony przez przejeżdżający samochód, gdy próbował pomóc przyjacielowi przenieść zablokowane ciężarówki, które spowodowały, iż stracił obie nogi.
Nauczył się grać na gitarze bluesowej jako chłopiec i nagrał swój pierwszy profesjonalny koncert w 1964 roku. Studiował aktorstwo w Boston University i St. Louis University.
W 1981 r. zebrał zespół i wydał swój pierwszy album, Burning. Drugi album studyjny, I Turned My Nights Into Days nagrał w okresie Bożego Narodzenia w 1987.
Piętnaście lat od dnia wypadku zaczął pojawiać się w Wiseguy (1987-1990) jako Daniel Burroughs, lepiej znany jako Ratownik. To było jego pierwszą rolą główną. Później zagrał w serii fantasy Nieśmiertelny jako Joe Dawson, członek tajnego stowarzyszenia. Powtórzył swoją rolę jako Joe Dawson w Nieśmiertelny: Ostatnia rozgrywka i Nieśmiertelny: Źródło. Zagrał w swoim reality show o nazwie Jim Byrnes Show. Zagrał sierżanta rekrutacji Armii Stanów w jednym z odcinków serialu Miedź o nazwie Dzieci Battlefield. Jego inne role telewizyjne to dubbing z kreskówek Beast Wars:Tranformers (1996-99) jako Inferno, w kontynuacji serialu pt. Niszczycielskie Maszyny jako Thurst i pułkownik Nick Fury w X-Men:Evolution.W latach 2008-2011 zagrał w kanadyjskim serialu Damiana Kindlera pt. Sanktuarium, gdzie przyjął rolę Gregory'ego Magnusa, ojca Helen - głównej bohaterki.
W 2013 wystąpił w spektaklu teatralnym na motywie powieści Charlesa Dickensa pt. Opowieść wigilijna, gdzie wcielił się w rolę Ebenezera Scrooge'a.
 
Jako muzyk, Byrnes zdobył nagrodę Juno Awards w kategorii Bluesowy Album Roku trzy razy (That River w 1996, House of Refuge w 2007 i Everywhere West w 2011). Byrnes został nominowany w 2006 do Maple Blues Awards jako wokalista roku i na kanadyjskim Folk Music Awards w 2006 i 2009.
15 lipca 2014 roku wydaje swój dziesiąty studyjny album St. Louis Times

Żonaty z Robyn Post.

Dyskografia:

(1981) Burning
(1987) I Turned My Nights Into Days
(1995) That River
(2001) Love Is A Gamble
(2004) Fresh Horses

(2004) The Hero Inside
(2006) House Of Refuge
(2009) My Walking Stick
(2011) Everywhere West
(2012) I Hear the Wind in the Wires 

(2012) The Innocent
(2014) St. Louis Times

P.S.: W muzycznej twórczości Byrnesa można wyczuć kunszt aktorski (modelowanie głosem podczas śpiewu, a także charakterystyczne zmiany tonacji głosu (z niskiej na wysoką i odwrotnie, chociaż sam ma dość niski głos).

Ciekawostka: James Byrnes urodził się w Roku Szczura, co czyni go osobą kreatywną i ambitną.
Zdjęcie najbardziej współczesne; rok 2010

Lata najwcześniejszej aktywności muzycznej; lata 80.:


Lata 90.-te (okres 1996-98) kiedy powstawał serial Beast Wars:Inferno – wieści o tej postaci na drugim blogu.


 Jako Gregory Magnus 

Wielkim plusem dla zainteresowanych opcją muzyczną jest to, że Byrnes jest solistą i nie trzeba się rozpisywać na temat konkretnego zespołu.
Jedynie kilka kawałków nagrał razem z trio muzycznym The Sojourners (obecny skład: Marcus Mosely, Will Sanders i Ron Small), również wykonującym blues, (najwięcej doszukać się ich można w albumie House of Refuge) a na ostatnio nagranym albumie, St. Louis Times znajduje się utwór You'll Miss Me (When I'm Gone), który Byrnes nagrał razem z amerykańską piosenkarką Colleen Rennison.
2 komentarze:

 1. Posiadasz bardzo bogatą wiedzę na temat swoich idoli, jak zauważyłam ;P. Co prawda wiem, że to wszystko bierze się z jednej encyklopedii internetowej, ale mimo wszystko, widać że się starasz. Zapisałam sobie stronkę z piosenkami, którą polecasz i lecę przeglądać dyskografię Jima, bo strasznie mi się podoba ,,That River". Chyba mi też się zmieniły gusta muzyczne ;P.
  Być może też oglądałam ,,Kosmiczne Wojny", ale już nie pamiętam postaci Inferna... ups... xD.

  Maxuka ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na mp3freex.com możesz znaleźć ,,That River". Utwór należy do albumu o tej samej nazwie z roku 1995.

   Usuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)