wtorek, 21 lipca 2015

Wodniki

Witam ponownie!

Znowu jestem pełna optymizmu.
Po ostatniej notce postanowiłam zabrnąć w tematykę słowiańską nieco głębiej no i mam dla Was... wodniki.
Nie ukrywam, że wszelka tematyka związana z wierzeniami Słowian bardzo mnie pociąga, toteż postanowiłam napisać tutaj kolejny, (mam nadzieję) interesujący post.
Dawniej, za pierwszych moich oznak zainteresowania się kulturą Słowian, bardzo lubiłam te postacie. No i cóż, wygląda na to, że lubię je nadal.

Proszę ich tylko nie mylić z trytonami i syrenami, jak to robi moja koleżanka ^^. Jest tak ze względu na to, iż wodniki potrafią uzyskać ludzką (prawie) postać, a ich znakiem rozpoznawczym jest woda kapiąca z ich szat (czasami chodzą po lasach pogańskich nago, a wtedy tam, gdzie postawią stopę, pozostaje kałuża wody).

Myślę, iż możemy ze spokojem przejść do obrazków:
Wodnik z radzieckiej kreskówki pt. Latający statek (1979r.) (oryg. Летучий корабль). Głosu użyczył mu Anatolij Papanow.

W sierpniu tego roku przypada jego 27. rocznica śmierci.

Ważne, że tematyka zachowana w stu procentach.
Jak Wam się podoba?
Który wodnik najbardziej Wam wpadł w oko?
Pamiętajcie, że ja ten blog zawsze piszę dla Was i tylko dla Was, a kilka notek w jednym dniu to po prostu napływ energii do pisania, hehe ;P
I tak oto powstał porządny, słowiański post, napisany poniekąd przez Słowiankę, haha...

Pozdrawiam najcieplej, jak potrafię!

P.S.: Można przejrzeć i skomentować poprzednie posty, zapraszam! ;*


,,Dziwny Świat Uczuć I Myśli'' - Ogłoszenie-wprowadzenie, zmiany i rozwój

Cześć!

Niniejszy post dość krótki (mam nadzieję, że się nie rozpiszę, jak to w moim zwyczaju), ale za to z pewnością kolejne ogłoszenie – jeśli chodzi o sprawy odległe od tematyki głównej bloga.

Jak zapewne się domyślacie, powstaje nowy dział i się nie mylicie.
Oczywiście nie zrezygnuję ze Spraw osobistych Dziwnego Świata, chociaż, jak już podkreślałam na wprowadzeniu serii, nie będzie ona duża, bo niewiele jest tematów dotyczących wyłącznie bloga, blogosfery i ogółem świata opisywanego w tym blogu.


Świat ten doskonale znacie i wydaje się Wam, że nie ma dla Was tajemnic, a jednak... niejednokrotnie Was zaskoczę ^^.
Lubię sprawiać niespodzianki i próbować czegoś nowego (nie rezygnując ze starych przyzwyczajeń, oczywiście), bo jak się zresztą dawno przekonałam osoby spod zodiaku Szczura lubią próbować czegoś nowego i urozmaicać coś, co jest dla innych oczywiste ^.^.

A propos wariacji...

Niniejsza seria, której jesteście świadkami narodzin o dźwięcznym tytule Dziwny Świat Uczuć I Myśli wprowadzi Was w tematy znane Wam chociażby z codziennego życia i postaram się pisać je tak, aby każdy mógł się wypowiedzieć.
Jak wiadomo, każdy ma odmienne zdanie na różne tematy, a jestem pewna, że każdy z Was chciałby podzielić się spostrzeżeniami.

Co zatem będzie zawierała?


Myślę Sądzę, że głównie przemyślenia.
Pomijając fakt, iż spodziewać się możecie szalonych wizji (jestem szalona, i nic co szalone, nie jest mi obce ;P), również w tej serii znajdziecie sposób, w jaki widzę dane sytuacje.
Dzisiejszy świat jest tak skonstruowany, że każdy widzi pewne rzeczy inaczej od reszty – taka jest moja myśl na tą serię.

Zawsze to będzie taka jakby odskocznia od głównego tematu.

Na chwilę obecną mam pomysł na jeden taki wpis, lecz nie jestem pewna, czy będzie Wam się chciało to czytać.

Wiem, że niektóre rzeczy powinnam była wstawić wcześniej, ale ja mam czasami taką jakby ,,blokadę kreatywności” dlatego te działy powstawały tak późno.
Co za tym idzie, chodzi też o moje doświadczenie w blogowaniu, które mimo wieku może nie jest wielkie, ale przynajmniej piszę (mam nadzieję) zrozumiałym dla Was językiem.


W takim razie, czekam na opinie.

Trzymajcie się i pamiętajcie: tylko wariaci są coś warci. Przeciętni ludzie nie powinni należeć do tego świata.

Takie jest moje zdanie.
(Nawet się nie rozpisałam *.*)
Trzymajcie się tam wszyscy ;* ;*