Azjatyckie Emotikony, których Stwórczyni będzie używać w postach


Na poniższym obrazku (pod tekstem), pragnę zestawić emotikony (potocznie zwane buźkami), których będę odtąd używała w postach, a szczególnie tych, w których będę wspominała o Azji. Zwykle oczywiście, przeważają te europejskie – znacie je dobrze.
Od pewnego postu jednak, postanowiłam intensywnie ćwiczyć pisanie tych azjatyckich za pośrednictwem klawiatury komputera.


Tak więc, załączam obrazek objaśniający, który porównuje najpopularniejsze emotikony europejskie/amerykańskie z tymi azjatyckimi. Jak powszechnie wiadomo, wyrażanie emocji przez mieszkańców Europy (i Ameryki) różnią się od sposobu Azjatów; Europejczycy i Amerykanie czytając wyraz twarzy rozmówcy skupiają się na wyrazie całej twarzy. 
Warto też dodać, iż Azjaci są bardzo skryci w okazywaniu uczuć.

EMOTIKONY EUROPEJSKIE/AMERYKAŃSKIE:
:-) lub :) 

:-D

;-)

:-(

:-')

;'-(

}:-P

:-P

:-O

:-*EMOTIKONY AZJATYCKIE:

^.^ lub ^-^ lub ^_^

^-^ (opcjonalnie) lub ^__^

~.^ lub ~-^ (opcjonalnie)

-.-

;_;

>,< lub >_< (oba można wykorzystać do wyrażenia swojej złości, niezadowolenia, frustracji)

^,^

o.O

^3^


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)