Kto Tutaj Rządzi? {Parę obszerniejszych słów o Stwórczyni}

 
Władzę ustawodawczą sprawuje tutaj Laoshu Łajka (własc. Linda Klepczyńska) – rusofil, fascynatka języka fińskiego oraz czeskiego, gorąca zwolenniczka koni, czekolady i muzyki rockowej. Ponadto miłośniczka kawy zbożowej. Z urody Słowianka. Fascynatka kultury azjatyckiej.
Z polskich aktorów najbardziej lubi tych, udzielających się w dubbingach, do których zaliczyć należy: Grzegorza Pawlaka (mój numer 1, jeśli chodzi o polskie aktorstwo dubbingowe! :D), Jarosława Boberka, Macieja Malajkata (kojarzycie Kota w Butach ze Shreka? :)), Zbigniewa Konopkę, Cezara Pazurę i Krzysztofa Kowalewskiego. Oprócz tego ceni też garsteczkę aktorek z Rzeczpospolitej - czemu by nie?Urodzona w Roku Szczura 1996. Ciekawa świata i wzmianek o technologii i odkryciach techniki. Jej ulubione kolory to srebrnoszary, jasna, wiosenna zieleń i niebieski (szczególnie niebieski... :)) 

Jej pseudonim pierwotnie pochodzi od imienia psa, który jako pierwszy w historii okrążył Ziemię pamiętnej daty 3 listopada 1957 na pokładzie Sputnika 2.
Jednocześnie nawiązuje ono do jej fascynacji kulturą rosyjską.
Laoshu natomiast oznacza z języka chińskiego tyle co ,,Szczurzyca" :)

Poetka (specjalizuje się w wierszach białych [bezrymowych]), nieśmiała pisarka, szalona kreatorka, zapalniczka gier logicznych typu ,,Syberia” Sokala, miłośniczka sztuki (także kina i teatru), wierna czytelniczka dzieł fantasy, science fiction, przygodowych i historycznych.To samo jeśli chodzi o filmy. Jest oddaną fanką serii Star Wars i kina kopanego (Jackie Chan i Bruce Lee).
Nie gustuje w horrorach i thrillerach (nie znosi rozlewu krwi w filmach), jednak czasami lubi przy filmie się przestraszyć ;P.
Nie znosi pająków i upiera się przy tym, że ma arachnofobię >,<
Lubi groteskę i dobre komedie, także te, które nagrywano za czasów młodości jej rodziców.  
Posiada polsko-amerykańsko-radziecko-chińskie poczucie humoru :).
Gustuje też w filmach dokumentalno-podróżniczych i popularnonaukowych (np. ,,Galileo", ,,Cuda współczesnej techniki", ,,Jak to jest zrobione?").
Fascynuje się takimi krajami jak Rosja, Finlandia, Japonia i Chiny. Ma wyjątkową słabość do sztuki (zwłaszcza rosyjskiej).
Nie jest typową tradycjonalistką (gdyby nią była, to nie kręciłaby ją fantastyka naukowa), jest za to oblubienicą starych dzieł historycznych, i gdyby mogła, pracowałaby w antykwariacie.
Jest osobą ciekawą świata, lubiącą przyswajać nową wiedzę (nie tylko z książek i szkolnej ławki). Kocha czytać i pisać, a szczególnie pisanie jest bliskie jej sercu.
Jest fascynatką pisania i nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania bez długopisu, czy ołówka pod ręką. Gdyby została pozbawiona zeszytu, lub chociaż sprzętu pisarskiego, jej życie straciłoby sens.
 
Naturalnie, słucha też muzyki. 
Obraca się w takich klimatach jak rock, post-grunge, R&B, metal, industrial, pop, country, techno, house, blues, dance, j-pop i chorał gregoriański, lecz to tylko zaledwie garstka jej ulubionych gatunków. Nie odnajduje się natomiast w rapie polskim i disco-polo. Całkiem niedawno zatracona w c-rocku, a jej ulubionymi wykonawcami stali się tacy artyści jak:

 
 

Cui Jian

Jackie Chan (Chan Kong-sang)

Emil Chau (Wakin Chau)

Wu Bai (Wu Chu-lin) i jego zespół, Wu Bai & China BlueW kolejności od prawej:


Chu Chen-hui - gitara basowa
Wu Chun-lin - wokal/gitara elektryczna
Dean Zavolta - perkusja
Yu Ta-hao - keyboard  

Zespół powstał w 1992 roku.

Z reguły w muzyce kieruje się tzw. dewizą rodu mangust sporządzoną w opowiadaniu Rudyarda Kiplinga (zbiór Księga Dżungli) pt. Rikki-Tikki-Tavi. Dewiza ta brzmi: Biegaj i szukaj!.
Uwielbia zwierzęta, zwłaszcza konie i psy.
Mieszkała przez większość swego życia w mieście w powiecie zgierskim, od maja 2016 mieszka w mieście w powiecie pabianickim, tudzież w województwie łódzkim.

Można do niej się zwracać ,,Łajka" w skrócie ~.^. 

Zapis jej imienia po chińsku (mandaryńsku, czyli pismo jest tradycyjne):

琳達 (Lin dá)
 2 komentarze:

 1. O kurde! Jesteś pierwszą osobą jaką znam, która interesuje się Rosją. Mnie chyba najbardziej pociąga w niej balet i cyrk chociaż nie jestem też znowu jakąś tam szczególną znawczynią.
  Też kiedyś próbowałam rysować w mangowym stylu ale mi to nie wychodziło :(
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydajesz się być bardzo ciekawą osobą :)
  Sama historia również mnie zaciekawiła, więc wpadnę tutaj w wolnej chwili by przeczytać Twoje dzieło :)

  truelifebydamien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)