środa, 18 stycznia 2017

Twórcy Historii Fantasy {#5}: Johnny Depp

Aktora tego cenię za jego niezwykle wyraźne poczucie humoru.
Większość zna go jako kapitana Czarnej Perły, Jacka Sparrowa. Ciekawostką jest to, że jako aktor udzielał się parokrotnie również w dubbingu.
Bardzo często można go spotkać w czołówce filmów Burtona.
Podłożył swój głos m.in. Victorowi w Gnijącej Pannie Młodej.
Mowa oczywiście o Johnnie Deppie ^.^

Inni znają go jako Edwarda Nożycorękiego, a jeszcze inni – z młodszych pokoleń – jako Szalonego Kapelusznika. Niejednokrotnie pokazał, że niezależnie od charakteryzacji filmowej, i tak można w nim wyczuć tego Johnny'ego... :)


Inni znają go jako Edwarda Nożycorękiego, a jeszcze inni – z młodszych pokoleń – jako Szalonego Kapelusznika. Niejednokrotnie pokazał, że niezależnie od charakteryzacji filmowej, i tak można w nim wyczuć tego Johnny'ego... :)

Mam oczywiście na myśli to, że bez względu na postać, w jaką się wciela, zawsze dodaje do niej (czy może reżyserzy uznają to za słuszne) cząstkę samego siebie. Każdy aktor ma swój pogląd na postać, którą ma zagrać, może więc, w miarę zgody reżysera redukować ją tak, jak on chce. Już minęły te czasy, kiedy aktorzy – czy filmowi, czy teatralni – musieli ściśle trzymać się scenariusza i słuchać reżysera, niczym służący króla. Dzisiaj aktor i reżyser mają szansę na żywą interpretację swoich postaci, które współtworzą. I to jest plusem dla dzisiejszego aktorstwa. Współpraca aktora z reżyserem jest bardzo cenna dla sukcesu produkcji – moim zdaniem, rzecz jasna.
Właśnie ze względu na rolę Kapelusznika postanowiłam dać Deppowi ten zaszczyt i poświęcić go (jak to dziwnie brzmi...) w tej serii.
Zdania krytyków filmowych na jego temat są zazwyczaj podzielone: jedni go cenią, inni podziwiają, a jeszcze inni kultywują. Chociaż z drugiej strony nie oznacza to, że znajdzie się ktoś taki, kto go będzie nienawidził – zawsze taki w show-biznesie się znajdzie.

Depp z Timem Burtonem


Ja z czystym sumieniem zaliczam się do tej drugiej z pozytywnych grup – bo sama Jacka Sparrowa i Kapelusznika uwielbiam i bardzo go cenię za jego talent komediowy – jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się polubić poważnego do przesady aktora. Ja sama mam podobne do niego poczucie humoru.

Najciekawsze filmy z udziałem aktora:

Seria ,,Piraci z Karaibów"
,,Klątwa Czarnej Perły" 
,,Skrzynia umarlaka"
,,Na krańcu świata"
,,Na nieznanych wodach"
,,Zemsta Salazara" (2017)

Ekranizacja ,,Alicji..." 
,,Alicja w Krainie Czarów (Tima Burtona)"
,,Alicja po Drugiej Stronie Lustra"  (2016)
 
,,Mroczne Cienie" 
,,Jeździec z nikąd" 
,,Gnijąca panna młoda" (po angielsku, rzecz jasna :))


Główny bohater ,,Gnijącej..." - czyli Victor


<<<<


P.S.: Jak podkreślałam w poprzednich postach, raz jeszcze chciałam przeprosić za zaniedbanie tej serii. Byłam zajęta tyloma sprawami, że po prostu nie wyrabiałam normy.
Zdarzało się już jednak, że nie dawałam znaku życia na Blogosferze nawet dwa-trzy tygodnie, ale to rzadkość. Jednak nie ma co marnować łez. Rok się jeszcze nie skończył :)
Pytanie do Was, moi Kochani: czy oglądaliście którykolwiek z tych filmów? Czy się Wam podobają? Jakie widzicie w nich wady, o ile je dostrzegacie jako widzowie? 


Wojownicy, Rycerze część druga

Witam!

Wena gości u mnie niewątpliwie.
Aktualnie nie mogę nic zrobić innego, jak narobić serie, które są na blogu.
Takiego farta do pisania, to nie miałam jeszcze nigdy…
Z utęsknieniem czekam na wiosnę, a Wy?

Dzisiaj postanowiłam dość spontanicznie napisać tutaj – już raz zdarzało mi się pisać kilka razy na dzień – po dwa, trzy posty.
Cóż, obserwując stan Archiwum zmuszona jestem stwierdzić, że tak dużo postów, jak obecnie, to jeszcze nigdy nie napisałam.
Podsumuwując: obecny post nosi numerek 246.
Na zawieszonym blogu-opowiadaniu napisałam w sumie 94 posty.
Blog próbny obfituje w 7 postów.
Twórczość ma już 4 posty.
W sumie: w całej mojej karierze blogowej napisałam 351 postów.
Ta liczba ciągle będzie rosnąć.
Nie rzucim bloga, skąd mój fart! ^.^

Dzisiaj, jak wspominałam, chciałam się przede wszystkim zaopiekować kontynuacją serii.
W tej będzie kontynuacja galerii wojowników, a w następnej kolejny odcinek Twórców Historii Fantasy.

Serii należy się mocne podciągnięcie, nie powiem.
Zatem, zapraszam na oba posty!