poniedziałek, 22 czerwca 2015

Kowboje

Hello!

Ostatnio bardzo dużo się działo przez ten stosunkowo krótki czas, i wreszcie mam czas, aby odsapnąć.
Postanowiłam iść za planami; piraci oczywiście będą w wakacje, mniej więcej na lipiec (wiem, że wytrzymacie, wierzę w Was! ;D), ponieważ jest to tematyka przygodowa, a właśnie w ten zbliżający się upragniony, wręcz ubłagany czas, będę mogła się trochę odstresować. No i jeszcze pozostało zebrać te cytaty.
W sumie kowboje też się mi jakoś tak kojarzą z hulaszczami w stodole... he, to chyba przez teledysk Rednexa.


REDNEX – COTTON EYE JOENie pytajcie, czemu ją wstawiłam i jeśli ktoś jej nie lubi zawsze ma wybór nie klikać na strzałeczkę ,,play” na miniaturce.
Ostatnio Rednex strzelił mi tak mocnego kopa, że w końcu postanowiłam się przełamać i obszukać net w poszukiwaniu kowbojów... i coś znalazłam, więc je postanowiłam dzisiaj wstawić.
Było trochę trudno, więc wspomogłam się (po raz tysięczny chyba) Runetem.

Szczerze wyznam, że nie znam sławnych kowbojów, oprócz jednego takiego, którego zwą Lucky'm Luke'em.
Pisarzem, który porusza historię konfliktu Indian i kowbojów, to oczywiście Karol May, którego twórczość gorąco polecam!

W międzyczasie zapraszam na ,,moje małe ranczo” jak tą notkę nazwałam.

 
Amerykański hazard i kodkowa – na szczęście ^^
Poniżej kowboje:

A poniżej – legendarny Lucky Luke:Kreskówka ta, dość stara i znanemita, była jedną z ulubionych mojej mamy i to dzięki niej wciąż go mile wspominam.

W oryginale postać ta wywodzi się z komiksowych pisemek, lecz ja pamiętam go z tej właśnie bajki. Byłoby ciężkim grzechem (wyrażenie ogólne, nie wynikające z religii) go tutaj nie wstawić. Film fabularny (z 2005) o tym samym tytule nie zrobił na mnie tak ogromnego wrażenia, jak animacja.

P.S.: Myślę, że w lipcu będę mogła podwoić ilość postów.
Po ostatnich komentarzach wywnioskowałam, że jednak piraci będą mogli się pojawić.
Szczerze powiedziawszy, jeszcze nie spisałam cytatów, ale obiecuję, że jak tylko je spiszę to wstawię.

P.S.2: Jeszcze jedna rzecz; jakbym czasami zrobiła długą przerwę, nie przejmujcie się. Jak zniknę, prędzej czy później, powrócę ^^.