sobota, 19 marca 2016

Nominacje i Odznaczenia {#6}: LBA razy sześć

Cześć!

Niniejszy post dotyczy nominacji, która wpadła mi niezwykle spontanicznie.
Nominację dostałam od Troibairitz.
Wobec tego, serdecznie dziękuję za nominację :)
 coś jest w tym democie...


Poniżej zestawiam pytania i odpowiedzi:


1. Wolałabyś/ wolał pracować w NASA czy w ESA?

1. Wybieram ESĘ, ponieważ aby pracować w NASA musiałabym albo urodzić się za Oceanem, albo nauczyć się do stopnia perfekcji amerykańskiej odmiany angielskiego.
Poza tym przestrzeń kosmiczna to coś, co bardzo mnie interesuje. Nie ukrywam, że chciałabym odkryć wraz z naukowcami prawdę o przestrzeni okołoziemskiej, a nawet posunąć się dalej – odkąd świat obiegła wiadomość o ,,bliźniaczce Ziemi” - Kepler 452-b – chciałabym (oczywiście, jeśli istniałaby taka możliwość) zebrać najbardziej zaangażowanych teoretyków, aby wraz z nimi ujawnić fakty o tej wciąż tajemniczej gwieździe.2. Gdyby można było przenieść się w czasie, z którym z wielkich odkrywców chciałabyś/chciałbyś odbyć podróż?

2. Z pewnością zainteresowałaby mnie podróż z Nicolą Teslą, Albertem Einsteinem i Krzysztofem Kolumbem :)

  
3. Jaka jest książka Twoich marzeń, którą chciałbyś mieć w domowej biblioteczce (np. rękopis Cezara, pierwsze wydanie dzieła Kopernika itp.)?

3. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale myślę, że posiadałabym – jeśli miałabym taką możliwość – rękopis Hobbita pióra Jonathana Tolkiena :)
Uważam, że w każdym rękopisie książek z ubiegłego wieku kryje się spora garść historii – dzieła Tolkiena są takimi książkami.

4. Jakiej postaci historycznej najbardziej nie znosisz i dlaczego?

4. Cóż, wydawało by się, że najbardziej nie lubię postaci Katarzyny II Wielkiej. Mimo iż była carycą Rosji, pochodziła z niemieckiego rodu dynastii askańskiej. Jej postać kojarzy mi się z nieustannymi spiskami Rosji przeciwko Polsce.
5. Jaki serial historyczny byłby Twoim zdaniem lepszy ,,Dynastia Piastów", czy ,,Szaleństwa Sasów" (na polskim tronie oczywiście)?

5. Zdecydowanie ,,Szaleństwa Sasów”! Dynastia ta pokazała swoją rażącą obojętność wobec władzy Polski. Ciekawe, ile by wyszło sezonów i odcinków...

 
6. Wolałabyś/wolałbyś mieszkać w starożytnym Rzymie, czy w starożytnej Grecji? Wybór uzasadnij.

6. Wybrałabym starożytną Grecję. Zwłaszcza że uwielbiam mity greckie. 
Z pewnością z chęcią słuchałabym opowieści Homerosa (Homera). Poza tym Grecja to piękny kraj, pełen pięknych i tajemniczych miejsc. Mało tego, moja bujna wyobraźnia z pewnością urozmaiciłaby mitologię Greków o nowe monstra :)


7. Jakiego renesansowego artystę chciałabyś/chciałbyś poznać?

7. Bardzo chciałabym spotkać się z Leonardem Da Vinci. Gdybym mogła, nie przepuściłabym takiej okazji!


8. Czy uważasz, że ludzkość zmierza w stronę świata opisanego w dystopijnych książkach?

8. Myślę, że raczej tak. Cyberpunk jest tu już na mocnym poziomie, ponieważ technologia brnie do przodu, ludzie zażywają narkotyki, a maszyny coraz częściej zastępują ludzi. Ciekawe, czy będziemy musieli żenić się z maszynami i adoptować dzieci, którym wczepimy kawałek swojego DNA?


 9. O jakim zawodzie marzyłaś/marzyłeś w dzieciństwie?


9. Kiedyś chciałam być zarówno pisarką, jak i rysowniczką. Jednak szkoła plastyczna kosztuje, a i wydanie książki to nie byle jaki pieniądz.


10. Możesz przenieść się do świata gry komputerowej, jaką grę byś wybrała/wybrał? (Jeżeli w nic nie grasz, wymyśl.)


10. Z chęcią pomogłabym Kate Walker w rozwiązywaniu zagadek (gra: Syberia) :)11. Co jest straszniejsze, inwazja Obcych czy zombie?


11. Myślę, że inwazja Obcych. Jeśli chodzi o inteligentne istoty, potrafią być na tyle cwane, aby przechytrzyć każdy z naszych, ziemskich sposobów ucieczki, czy komunikacji.

 
Nikogo dziś nie nominuję.
Obecnie planuję kontynuować pisanie. Wyszedł mi z tego jakiś taki luźny post. Szkoda, że nie mam czasu na nominację, ale cóż…

Tak więc… do następnego :)