poniedziałek, 31 sierpnia 2015

{Tagi w Dziwnym Świecie #1}: Chinese Zodiac TAG (Oryginalna Wersja)

Cześć!

Z początku nie wiedziałam, czy ten post przyporządkować do Spraw osobistych czy do Świata Uczuć i Myśli ponieważ wpis owy nie zalicza się ani do spraw blogowych, ani do przemyśleń.
Jedynym rozwiązaniem okazało się ,,wpakować go” do osobnego działu.
Jak widać po tytule, jest to Tag.

To mój pierwszy w karierze blogowej, a powstał nie za sprawą nominacji, a fali pomysłodawczej weny, która ostatnimi czasy bardzo mi sprzyja ^.^. 
Wielu blogerów, których obserwuję, organizują swoje Tagi, i przyznać muszę, że zadziwia mnie ich pomysłowość. Postanowiłam też wykonać swój własny, aby dać upust mojej bujnej wyobraźni ;)
Co mnie zmotywowało?

Ano horoskop chiński ^.^ 
Często mi piszecie, że mój blog jest oryginalny, a ja po prostu staram się, aby był ciekawy, ale – po przemyśleniu – racja, trzeba się wyróżniać z szarego tłumu.
O co chodzi zatem w tym Tagu, i do czego się odnosi?
Przede wszystkim do chińskich znaków zodiaku, lecz głównym tematem pytań są cechy charakteru, jakie można spotkać najczęściej u osób spod danego znaku.
Nie wybierałam oczywiście tylko tych pozytywnych cech, parę negatywów też się znajdzie (jak na złość >.<)
Pytania są sortowane od pierwszego zwierzęcia, czyli Szczura, do ostatniego (Świni). Pytań jest tyle, ile zwierząt (znaków) w horoskopie, czyli dwanaście.

Pod koniec Tagu mogę nominować dowolną osobę – każdy może przejąć pytania i odpowiedzieć na nie po swojemu.
Z chęcią poznam Wasze opinie na ten temat, a to jest niezwykle ważne, gdyż chcę, aby blog ten stawał się ,,bogatszy” i ciekawszy ^,^

Zapraszam serdecznie… komuś podać herbaty? ;D


[Szczur] Czy lubisz coś raz na jakiś czas zmieniać, dokonywać zmian na każdym kroku, czy pozostawić wszystko ,,po staremu”?
{1} Jak wiadomo, zmiany są potrzebne, raz na jakiś czas ^.^ W życiu trzeba kierować się przede wszystkim rozsądkiem i wyobraźnią. To oczywiste, że nikt też nie lubi, jak wszystko jest szare i monotonne, i wtedy szuka się jakiejś odmiany – bo po prostu nie da rady, aby wszystko było takie samo.
  
[Bawół] Czy potrafisz konsekwentnie doprowadzić wszystko wedle Twoich planów do celu, czy może podchodzisz do tego sceptycznie?

{2} Zależy, czy w ów planie nie leży jakiś ,,haczyk”. Jak na Szczura, jestem dosyć podejrzliwa, i nie lubię, jak ktoś coś przede mną ukrywa.
[Tygrys] Czy uważasz, że Twoje marzenia spełniają się za wolno?


{3} Cierpliwość – to cecha, którą chciałabym posiąść za wszelką cenę!

Jednak sama mam zwyczaj wszystko robić bez pośpiechu.

Moja niecierpliwość zapewne wynika z tego, że nigdy nie mogłam dokonać czegoś na czas, lub czegoś osiągnąć.

[Królik] Czy potrafisz uroić łzę na filmie, lub przy książce?

{4} Oczywiście, jestem takim wrażliwcem, że ryczę przy wszystkim, co jest naszpikowane mnóstwem emocji – przy filmie, książce czy nawet piosence!
Cenię wszystkich artystów, którzy potrafią pokazać ludzkie emocje, co czyni ich dzieła bardziej naturalnymi – w końcu ludzie tworzą dla ludzi ^.^


[Smok] Czy Twoim zdaniem siła wewnętrzna jest ważna? Jeśli tak, to dlaczego?


{5} Myślę, że to, czy potrafisz przy pierwszej porażce poddać się i wszystko rzucić, czy może zacisnąć zęby, nie przejąć się niepowodzeniem, i spróbować czegoś nowego, świadczy o tym, czy potrafisz podjąć się właściwej decyzji.

Wiadomo, że nie wszystko w życiu wychodzi idealnie i nie zawsze marzenia się spełniają, ale trzeba nauczyć się godzić z decyzjami losu.
Jednakże masz mimo wszystko ogromny wpływ na własne życie – od ciebie zależy, jakie ono będzie.

 

[Wąż] Czy podejmując decyzję, po czasie stwierdzasz, że była ona niepotrzebna?


{6} Czasami tak miewam, ale zazwyczaj wynika to z tego, że nie spodziewałam się jej następstwa.
 [Koń] Czy względnie czujesz się dobrze w zorganizowanym miejscu, czy jesteś typem bujającym w obłokach?


{7} Zdecydowanie bujam w obłokach, chociaż sama wszystko muszę mieć ,,na miejscu” i ,,pod ręką”.[Koza] Czy będąc w relacji z drugim człowiekiem, starasz się być prawdomównym?


{8} Staram się mówić prawdę, chociaż wiadomo, że kłamstwo czasami jest dla człowieka wygodniejsze. Nikt tak naprawdę nie jest do końca prawdomówny, nawet osoba spod znaku Kozy, która zazwyczaj jest szczera.
 

[Małpa] Czy uważasz, że zazdrość jest ,,chorobą człowieka” czy może jest czasami przydatna?

{9} Zazdrość jest drugą stroną medalu miłości. To, że kobieta jest zazdrosna o mężczyznę, oznacza, że mu na nim zależy, szczególnie wtedy, gdy to on ma zwyczaj skakać z kwiatka na kwiatek. Tak samo jest z zazdrością (w umiarkowanym stopniu, rzecz jasna) ze strony mężczyzny.

Jednak u Małpy zazdrość jest najczęściej wadą.

Pomijając jednak ten fakt, mogę stwierdzić, że zazdrość jest czasami ważniejsza od samej miłości psychicznej i emocjonalnej.

[Kogut] Czy jesteś w stanie podzielić się czymkolwiek z osobą, której nie darzysz specjalną sympatią?


{10} W tym pytaniu chodzi o jedną z gorszych cech ludzkich, czyli egoizm, myślenie o sobie (a także postawę typu ,,Nie pomogę jej (danej osobie), bo mnie oszukała").

Wiadomo, że niesienie pomocy drugiej osobie jest odebrane jako dobry uczynek, bo tak nakazał Bóg.

Jednak, czy pomogłabym osobie, która mnie oszukała?
Jeśli nie zrobiła nic rażącego, coś, co da się wybaczyć, pomogłabym nawet za dwoje, gdybym wiedziała, że znajduje się w trudnej sytuacji.


[Pies] Na czym – Twoim zdaniem – powinien budować się związek – na miłości, czy zaufaniu?


{11} Uważam, że mimo iż uczucie jest ważnym elementem związku, w starciu z zaufaniem nic tutaj nie wskóra.

To zaufanie decyduje o tym, czy związek będzie trwały, czy rozpadnie się po kilku miesiącach.
Jeśli jesteś pewna, że Twój partner jest Ci wierny, to możesz być spokojna o to, że nie będziesz musiała go kontrolować...
 [Świnia] Jaka cecha – Twoim zdaniem – najbardziej niszczy związki – naiwność, czy zazdrość?


{12} Obie cechy działają niszcząco na związki.

Naiwność jest zazwyczaj wykorzystywana przez partnera przeciwko Tobie i albo będziesz nadal oślepiona miłością, albo w końcu nieoczekiwany zwrot zdarzeń otworzy Ci oczy.
Co zaś tyczy się zazdrości (która jest wadą również osób spod znaku Świni) omówiłam większość za i przeciw przy pytaniu pod zodiakiem Małpy.


No cóż, wyszedł mi taki bardziej poważny tag, traktujący o miłości partnerskiej, ale sądzę, że jacyś doświadczeni w tej kwestii mogą się wypowiedzieć.
A i jeszcze raz przypominam informację odnośnie nominacji: pytania (jeśli się podobają) może przejąć każdy ^.^
Niech ten, który przyjmuje pytania, napisał mi w komentarzu adres swojego bloga, z chęcią dowiem się, o co tym sądzicie, bo jak to na blogach – dzielimy się spostrzeżeniami ;D
Każdy widzi świat inaczej, każdy na swój wyjątkowy sposób i tak zatem być powinno, bo co by była za nuda, gdyby cała ludzkość na świecie (ponad siedem miliardów) była taka sama; świat z pewnością by się nie rozwinął tak bardzo jak dziś.

Zapraszam serdecznie do otwartej dyskusji i ,,wolnej elekcji” nominowania ;D

Pozdrawiam wszystkie zwierzaki z Waszego grona! ;* ;* ;*