Christopher Lee

Jest to kolejny aktor, nie wliczający się do poczetu Beast Wars, a aktor, którego cenię niemal tak samo, jak pozostałych.
Jest to artysta, którego mimo wszystko trzeba znać, chociażby z jednej roli.
Najbardziej wsławił się rolami w horrorach (w latach młodości) oraz znacznie większej ich ilości w późniejszych produkcjach.
Zagrał w ponad 300 filmach, a najpopularniejsze jego występy filmowe to role m.in. w Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów (hrabia Dooku), Władcy Pierścieni i Hobbicie (Saruman Biały), Wyspa skarbów (ślepiec Pew) oraz serii filmów Świat Dysku na podstawie opowiadań Terry'ego Pratcheta jako Śmierć (podłożył głos).
Głównie grywał postacie negatywne, rządne władzy i mające bez wątpienia coś z szatana. Postacie te bywały również tajemnicze, co, nie ukrywam, bardzo lubię w takowych. Nie były one zwyczajowymi ,,tymi złymi”, do bólu przewidywalnymi, z którymi mieliśmy nie raz do czynienia w Disneyowskich produkcjach.
Nie da się ukryć, że był artystą w autentycznym tego słowa znaczeniu, i bardzo zaszokowała mnie jego śmierć.
Postanowiłam dodać o nim stronkę, abyście mogli śmiało podzielić się spostrzeżeniami na temat produkcji z jego udziałem.

Informacje o nim znajdziecie, jak zawsze, w Wikipedii, do której załączam link.
A tymczasem zestawiam galerię najlepszych moim zdaniem zdjęć i kadrów z filmów, w których występował.

jako Dracula:


 jako Dooku:jako Pew:


  Jako Saruman:
Z lanem McKellenem


Trochę wspomnień w postaci zdjęć można powiedzieć, bardziej prywatnych:Pamiętajmy o nim w każdą rocznicę jego śmierci...My lovely, R.I.P

(Mój kochany, spoczywaj w pokoju)

1 komentarz:

  1. Ooch, tu już sława i chwała, haha xD. Nie ukrywam, że smutno mi było, jak dowiedziałam się o jego śmierci ;(. Pamiętam, jak oglądałam pierwszy mój film z nim - ,,Wyspę Skarbów" i wydaje mi się, że go wtedy nie doceniałam. Dopiero, gdy obejrzałam ,,Władcę" zaczęłam go doceniać, i aż się zdziwiłam, kiedy się dowiedziałam, że i Saruman, i Pew to... ten sam facet xD. W sensie aktor ;P

    Maxuka

    OdpowiedzUsuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)