środa, 11 listopada 2015

Nominacje i Odznaczenia {#5}: LBA razy pięć

Cześć!

Szczerze powiem, że spotkałam się z miłym zaskoczeniem, gdyż podczas układania planów, co do przyszłego Tagu, ni stąd, ni zowąd wpadło mi LBA :)
To już moja piąta nominacja, z czego się bardzo cieszę, gdyż wiem, że mój blog ma okazję bardziej rozpowszechnić się w Blogosferze.
W zasadzie LBA traktuję jako przełącznik między tematyką bloga, a nominacjami.
           obrazek wykorzystany w starszych notkach z nominacją

Demotek, który preferuję na dziś:


Otóż, nominację otrzymałam od autorek bloga recenzyjnego Od kawy wolę książkę > klik!
Wedle zasad, dziękuję za nominowanie mnie i już aby nie przedłużać, odpowiadam na pytania:

1. Jaką herbatę w czasie jesieni pijesz najchętniej?

I. Piję dwie rodzaje herbaty niezależnie od pory roku – owocową i czarną. Kiedyś piłam też napar z pokrzywy, aby wspomóc wzrost włosów :). Słyszałam, jak zresztą każdy, o mnóstwach zalet herbaty zielonej, ale jak na mój gust – to nie moja bajka :). Kiedyś pijałam niemal codziennie owocowe herbatki granulowane, lecz szybko z nich zrezygnowałam.

2. W jaki sposób spędzasz ponure jesienne wieczory?

II. Potraktuję to pytanie, jako pytanie o spędzanie czasu nie wliczając w to spędzania czasu przed laptopem :)
Otóż, wieczorem nie mam zbyt wiele czasu na jakiekolwiek długie spacery, ponieważ nie lubię chodzić nigdzie, gdy tak szybko dzień chyli się ku końcowi.
Pozostaje mi zatem film w telewizji, albo któraś z moich książek :), ewentualnie relaksacja z moją ulubioną muzyką.
3. Kakao czy cappuccino?

III. Zdecydowanie kakao, a już szczególnie takie najprawdziwsze :) Cappuccino piję sporadycznie, najczęściej, jak jestem w gości u babci :)

4. Czy w czasie jesieni wolisz ubierać się w żywe i wesołe kolory czy wręcz przeciwnie - w ciemne i bardziej stonowane?

IV. Tak naprawdę zależy to od mojego aktualnego nastroju – gdy jestem radosna, energiczna i uśmiechnięta zakładam ubranie w jasnych kolorach, jeśli natomiast jestem smutna, zdenerwowana, lub czegoś się boję (np. klasówki ;P) – wybieram ciemność od stóp do głów, chociaż zdarza się, że w dobrym nastroju do jaskrawej bluzki założę ciemne spodnie :)

5. Czy są jakieś książki, do których szczególnie lubisz wracać podczas jesieni?

V. Niedawno skończyłam czytać drugi raz ,,Hobbitów...” Lynette Porter, a obecnie jakoś nie chce mi się powracać do jakiejś książki. Aktualnie czytam świeżo zakupioną ,,Ikonę” Fredericka Forsytha.
Co więcej, mam w planach również film na jej podstawie.


6. Jak świętowałeś/aś tegoroczne Halloween?
VI. Tegoroczne Halloween nie różniło się niczym od pozostałych. Zaprosiłam niewielką grupkę znajomych i urządziliśmy sobie ,,studio makijażu” rodem z horroru :) (ja miałam być ucharakteryzowana na zombie :), ale ze względu, że muszę nosić okulary, przeistoczyłam się w czarownicę :)). Do tego słuchaliśmy odpowiedniej do tego święta muzyki, czyli mrocznego metalu typu Cradle Of Filth (gorąco polecam!), gotyka XIII. Stoleti (czyta się z czeskiego: trżinac-t stoleti), niemieckiej grupy Halloween, kanadyjskiej The Birthday Massacre, oraz – nie mogło tej kapeli zabraknąć! - fińskiej Lordi.

Jedne z wielu piosenek, które preferowałam na Helloween:

XIII. STOLETI – VAMPIRES
THE BIRTHDAY MASSACRE – IN THE DARKCRADLE OF FILTH – NYMPHETAMINE FIX


Najbardziej podkreśla klimat :)

LORDI – HARD ROCK HALLELUJAH

Pamiętam, jak swego czasu strasznie się bałam Mr. Lordiego (czyli wokala ;P) nie zdając sobie sprawy, że ma na sobie jedynie maskę (czyli nie jest potworem :P)

HALLOWEEN – IF I COULD FLY

 Troszkę łagodniejsza od pozostałych :)

Co prawda obstawiłam tutaj po jednej z wielu wspaniałych utworów tych kapel, reszty, jak zwykle możecie odsłuchać na YouTube :)
Swoją drogą muzyka na imprezę była zgrana na płytę i odtwarzana z odtwarzacza, więc nie było tak źle :)

7. Jak zareagowałbyś/łabyś na list z Hogwartu?

VII. Długo się zastanawiałam nad tym pytaniem, lecz dochodzę do wniosku, że tak czy owak, byłabym w szoku – bo kto na co dzień Ci mówi, że jesteś ,,diabelnie dobrym czarodziejem, choć trzeba Cię podszkolić”? ;D.
Ja jestem w każdym bądź razie, Łajka... tylko Łajka ;P
8. Jaką książkę przeczytaną przez ciebie w ostatnim czasie oceniasz najwyżej?

VIII. Jestem niemal pewna, że bardzo polubiłam Liczne wcielenia Bilba, Froda, Sama, Merry'ego i Pippina autorstwa pani Porter, gdyż dowiedziałam się z niej tyle niesamowitych rzeczy o niziołkach, i to takich, jakich bym się po nich nie spodziewała :).

9. Czy najpierw czytasz książki czy oglądasz ich ekranizacje?

IX. Staram się najpierw sięgać po książki, a potem filmy, co na szczęście uczyniłam z Władcą Pierścieni, i Hobbitem. Obecnie poluję na film Ikona (nawiązanie do odp. 5). Książka ma dość przyzwoitą tematykę, jak na thriller polityczny, co więcej, jest to moja pierwsza książka tego gatunku. Dodatkowo skusił mnie częściowo fakt, że główną rolę w filmie gra znanemity, choć nieżyjący już niestety Patrick Swayze.
Kadr z filmu (2005): Swayze w roli Jasona Monka.


Co do książki, skutecznie przyciągnęła mnie tematyka (jestem rusofilem, wiem... ;P. Kalinka maja ;P), ale swoją drogą, nie rajcuje mnie polityka Putina, ani przywódców byłego imperium ZSRR... Taka kolej rzeczy.

10. Jakiego rodzaju muzyki słuchasz najchętniej?

X. Słucham różnorodnej muzyki, lecz w mojej muzycznej kolekcji nie ma miejsca na disco polo i polski rap. Ogólnie od rapu wolę gatunek R&B. Moją oczywistą muzyczną miłością jest rock.
Więcej o moich zainteresowaniach muzycznych znajdziecie pod moim profilem Google.

11. Na jaką premierę książkową lub filmową czekasz najbardziej tej jesieni?

XI. Nie śledzę tak bardzo premier, chociażby filmowych. Jeśli chodzi o film, którego najbardziej oczekuję, jest on zaplanowany dopiero na Gwiazdkę, a jest to nic innego jak siódma część uniwersum Gwiezdnych Wojen :).
Przyznam, że sprawiało mi ogromną przyjemność odpowiadać na te pytania i równie przeogromnie mi miło, że nominował mnie wierny Czytelnik :)
Jeszcze raz dziękuję! Spasiba, ocień spasiba ;D

Ja natomiast obszukiwałam net w poszukiwaniu blogów do nominacji, co prawda, nie znalazłam ich dużo, ale sądzę, że są godne uwagi :)
Oto one:


Moje pytania tym razem będą się tyczyły Blogosfery :)

1. Czy posiadasz jakieś zaszczytne osiągnięcie w blogowaniu (sto-dwieście-trzysta postów, rekordowa liczba obserwatorów)?

2. Jak dostrzegasz świat Blogosfery? Co cię skłoniło do jej dołączenia?

3. Jaki post (napisany przez Ciebie) podoba Ci się najbardziej?

4. Co jest dla Ciebie ważne w prowadzeniu bloga?

5. Jaki blog poleciłbyś/łabyś swoim Czytelnikom (opisz jego tematykę)?

6. Jak postrzegasz stwierdzenie o ,,sławie poprzez bloga”? Co sądzisz o popularnych blogach?

7. Za co cenisz autora Twojego ulubionego bloga?

8. Czy ograniczanie dostępności do bloga (tzn. blog otwarty dla zaproszonych czytelników) jest dobrym rozwiązaniem na satysfakcjonujące go prowadzenie? Dlaczego?

9. Czy uważasz LBA za dobry sposób na pomoc innym blogom w zdobywaniu czytelników?

10. Czy organizujesz na swoim blogu jakieś serie/konkursy? Jeśli tak, to jakie?

11. Czy kiedykolwiek byłeś nominowany/na do VBA (Versatile Blog Award)?


Wiem, że nominowałam mało blogów, lecz nie miałam czasu na jakieś obszerne szukanie. Ważne, że pytania są i nominacja jest.
Muszę przyznać – świetnie się bawiłam :)
Jeszcze raz zatem dziękuję za nominację i pozdrawiam!

W następnym wpisie – obiecany Tag :)


Pozdrawiam ciepło i pełna optymizmu :)