Scott McNeil

 Jest to aktor, którego wysoko cenię za oryginalność.
Zagrał on (do 2007) w ponad ośmiu tysięcy kreskówek, użyczając głosu postaciom.
Użyczył głosu m.in. w kreskówkach:
- Inuyasha (Koga)
- Ekspres Galaktyczny 999 (Kapitan Harlock)
- Niszczycielskie Maszyny oryg. tytuł Beast Mashines (Rattrap, Dinobot, Dinobot II, Waspinator, Cicadacon)
- Broken Saints (Mars, Osama)
Jest jednym z najbardziej wyróżniających się aktorów dubbingowych, z tego względu, iż każdą postać przedstawia za pomocą inaczej zmodelowanej barwy głosu.
Klasycznym przykładem jest serial kanadyjski Kosmiczne Wojny (oryg. tytuł Beast Wars Transformers), gdzie podłożył głos czterem postaciom: Rattrapowi, Dinobotowi, Dinobotowi II, Waspinatorowi i Silverboltowi.

Poniżej, krótkie opisy tych postaci:

Dinobot (ang. Dinobot) - podoba mi się w nim honor samuraja. A jest tak niecierpliwy, że ja mu czasami zazdroszczę (tak, u mnie też cierpliwość nie jest mocną stroną). W formie bestii jest jednym z drapieżnych dinozaurów – welociraptorem (podczas gdy Megatron jest tyranozaurem rexem). W wielu źródłach podaje się całkiem odmienne formy wyglądu tego dinozaura. Dinobot jest bardzo nerwowy, zwłaszcza gdy chodzi o jego stosunku ze Szczurotronem. W jednym z odcinków, gdy Terrozaur zamierzał zabić Szczurotrona podczas samotnej misji i w efekcie czego stał się Predaconem (nie do końca zresztą, ponieważ nie zmienił kodu dezaktywującego), podczas ataku Maximali na Predacony Megatron rozkazał mu zabić Dinobota (Terrozaur stał obok Megatrona, unieruchamiającego Dinobota). Szczurotron jednak ze względu na Optimusa i Maximali, specjalnie chybił i strzelił do Terrozaura. W innym odcinku (tym razem drugiego sezonu), gdy część Maximali (i Predaconów) stała się Transmetalami, Dinobot przysiągł wierność Megatronowi i został wystawiony na próbę przez Szybki Cios. Szybki przegrywa, ale Megatron przekonuje się o jego lojalności wobec Predaconów. Dużo później (lecz w tym samym odcinku) Szczurotron odnajduje Dinobota przy Megatronie, który rozkazuje mu go zabić. Dinobot sprzeciwia się rozkazowi, lecz blaszany tyran nalega. Dinobot jednak oszczędza Szczurotrona, czując, iż honor nie pozwala mu już być po stronie Predaconów. Megatron przepędza Dinobota na stronę Maximali, w efekcie czego pod koniec sezonu 1. ginie. Powraca jako Dinobot II dzięki Megatronowi, jednak udaje mu się wrócić na stronę Maximali.


Osator (ang. Waspinator)najbardziej komiczna postać w całej serii BW. Ma charakterystyczny, bzyczący głos. Mówi o sobie w trzeciej osobie liczby pojedynczej:

- Waspinator nigdy się nie podda.

- Kto śmie atakować Waspinatora?!

- Po co temu pająkowi (Tarantulasowi) komórka trans-sieci? Waspinator zadał pytanie. Pająk na nie odpowie. I to już!

(załamany, cichym, smutnym głosikiem): - Waspinator w drogę (ang. Waspinator go...)


Nadaje niektórym Transformerom własne nazwy:

- Zanim Pająkoboty (Tarantulas i Blackarachnia) się dogadają, Waspinator i Inferno skończą pracę.

- Jaszczurobot (Dinobot) tak myśli?

- Mrówkobot (Inferno) nie znalazłby własnego odwłoka z pomocą dwóch rąk i mapy drogowej!


Jako jedyny Predacon przeżył całą serię Beast Wars i Beast Machines. Czasem w misjach towarzyszy mu Terrosaur; grupowo Maximale nazywają ich lataczami.
Srebrny Grom (ang. Silverbolt) - nieufny wobec Predaconów, szybki i zwrotny. Dżentelmen mimo wszystko (Nie wolno bić kobiety, nawet jeśli jest Predaconem). McNeil w dubbingowaniu tej postaci używa zupełnie innej barwy głosu, która wbrew pozorom jest jego naturalną. 

Szczurotron (ang. Rattrap) - sądzę, że najbardziej do mnie podobny z charakteru ;) ponieważ nie znoszę jak ktoś obok okłada się z innym pięściami po łbie, i jak ktoś jest wobec mnie niemiły, ja też potrafię być niemiła ;). Poza tym, jestem chińskim Szczurem, może ma to jakiś związek? Śledząc po kolei odcinki można zauważyć, że jednak Szczurotron miewa ,,napady odwagi''. Jest istotnym mistrzem w saperstwie, czyli podrzucaniu bomb.
Więcej o postaciach na moim drugim blogu, serdecznie zapraszam!
 
 To tyle, co do postaci z BW pod ,,pieczą'' McNeila, a teraz parę słów o nim samym (tłumaczyłam z angielskiej Wikipedii):

SCOTT MCNEIL

(ur. 15.09.1962 Tawonga, Australia)

Kanadyjski aktor filmowy i dubbingowy.

Obecnie mieszka w Vancouver (Kolumbia Brytyjska) w Kanadzie. Podłożył głos wielu postaciom kreskówek przede wszystkim Beast Wars, Storm Hawks, Inuyasha i X-Men: Evolution.

Urodził się w Tawonga (Victoria) w Australii, przeniósł się do Vancouver kiedy miał cztery lata.
Po raz pierwszy pojawił się na scenie w wieku trzech lat.
Studiował w Studio 58.
Po jego opuszczeniu próbował odnaleźć aktywną pracę i pracował jako odtwórca Elvisa na krótki czas. To było pod koniec lat 80., kiedy znalazł się na drodze do świata aktorstwa głosowego. Jego pierwsza rola w anime to Project A-ko, gdzie podłożył głos dla trzech kobiet.

Po pojawieniu się w kilku odcinkach serii fantasy Nieśmiertelny, użyczył głosu w serialu Beast Wars jako Waspinator (Osator), Dinobot, Rattrap (Szczurotron) i Silverbolt (Srebrny Grom). Opisał, że jest najbardziej dumny z tej pracy.

W 2012 roku wystąpił w filmie s.f. pt. ,,Siły pierwotne:Nowy Świat”.

Scott w swoim stylu aktorstwa inspiruje się Paulem Frees, Maurice LaMarche i Mel Blanc.No i zdjątka, takie najfajniejsze:
 
    
  
Hasbro to firma która wyprodukowała m.in. figurki Beast Wars Transformers. Na podstawie tych figurek wyprodukowano postacie do serialu Beast Wars Transformers (czyli ,,Kosmiczne Wojny”).


  
Tutaj (tzn. poniżej) niedługi filmik z McNeilem modelującym głos na Osatora (to oczywiste, że po angielsku):

 
Tutaj prezentacja głosowa wszystkich czterech:


Fotki z przypadkowymi ludźmi lub też fanami:
Z grafikiem Simonem Williamsem, powiązanym z popularnym producentem komiksów – Marvelem
  
Portret S. McNeila autorstwa Amy Rainey. Nie znam, ale portret robi wrażenie. 
No i na koniec, zdjęcie najbardziej współczesne:


Czyż nie jest podobny do Chucka Norrisa?... trochę?
Dla porównania i jego zdjęcie:


2 komentarze:

 1. Nie bój, nie bój, też uwielbiam McNeila ;P Ja bardziej z jego postaci cenię Srebrnego, ale jak wiadomo to jest tylko i wyłącznie moja opinia.

  Maxuka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja tam lubię wszystkich, jednak najbardziej darzę sympatią Osatora, Dinobota i Szczurotrona. Uwielbiam takich gości... Tylko wariaci są coś warci ;P

   Usuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)