środa, 26 sierpnia 2015

World Of Art {#5}: Waldemar Borowski

Cześć!

No i cóż – wygadałam się na temat Borowskiego, więc niechże Borowski po DeJesusie będzie.
Póki co, korzystam z tych ostatnich wolnych chwil, kiedy mogę ze spokojem pisać posty (najlepiej mi się pisze po południu i wieczorkiem :))
Tak więc, dzisiaj mam jakiś taki wciśnięty wsteczny z postami, nie wiem czemu, może to przez tą perspektywę września?
Boję się…

Ogółem, nie wiem czego mogę się spodziewać po praktykach, jakie mnie czekają w zawodówce, a to dla mnie nowość – a ja panicznie boję się nowości :(
Nie mam pojęcia, czy sobie poradzę, ale cóż…
Niczego nie mogę być pewna, jak zwykle, a ja tak bardzo nie znoszę tajemnic i niepewności >.<

No więc, jak zapowiedziałam, dzisiaj wstawiam prace Borowskiego – mało ich tutaj, ale chyba narzekać tutaj nie będę.
Na nominację postaram się odpowiedzieć w najbliższym czasie, gdyż obecnie nie mam do tego głowy.


Zdjęcie artysty
 

Wewnętrzny kosmos Waldemara Borowskiego

Opublikowane w 22 grudnia 2011 Przez Rynek i Sztuka Magazyn
Waldemar Borowski należy do twórców młodego pokolenia. Kilka lat temu ukończył warszawską ASP. Borowski już na początku swojej samodzielnej drogi artystycznej przyjął niezwykły jak na artystów jego generacji program dla swej działalności. Zainteresował się bowiem ezoteryką, która propaguje inne postrzeganie rzeczywistości, rozwój duchowy, porusza tematy odrzucane przez oficjalną naukę.

Prace młodego artysty obejmują różne sfery jego świata wewnętrznego i wyobrażenia jakie ma na temat świata realnego. Oba zresztą się przenikają, czasem zwalczają, czasem wspomagają, nigdy nie poddając się oczywistej interpretacji. Są rozpoznawalne jedynie w sposób pozazmysłowy, w sferze dociekań intelektualnych. Jak sam przyznaje „…jego błogosławieństwem, a zarazem przekleństwem jest wnikliwość i wyostrzone postrzeganie świata ”. Swoją artystyczną drogę rozpoczynał od grafiki, widać to wyraźnie w jego najnowszych pracach. Jednocześnie dostrzec można samodzielne eksperymenty formalne, poszukiwanie środków wyrazu, które w sposób najbardziej zadowalający pozwalają przetransponować zamysł autora na obraz. Aby przekazać ezoteryczne treści potrzeba środków złożonych wywodzących się zarówno z dziedziny malarstwa jak i grafiki.


Szczerze, nie pamiętam z jakiej brałam to strony, ale nic…
Dzieła artysty poniżej:

No i teraz pytanko na zasadzie: która notka fajniejsza? xD
Zachęcam do komentowania starszych postów! :*

Dziękuję za wszelkie obserwacje!3 komentarze:

 1. 4 i 5 obraz jest niesamowity... Świetny pomysł, żeby tworzyć coś nierealnego :)
  Zapraszam! zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem poprzednia, bo te obrazy niezbyt mi sie podobaja :/ troche... dziwne
  no ale coz, rozne sa gusty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe są prace tego autora :) Takie...niecodzienne. Ja też boję się września :( Ale jestem pewna że poradzisz sobie na praktykach :) Pozdrawiam :) /Claudie

  OdpowiedzUsuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)