sobota, 7 stycznia 2017

Krasnoludy

Dziwię się sama sobie, że jak dotąd nie wstawiałam… krasnoludów.
Lubię krasnoludy, a zwłaszcza Gimliego :)
No więc, rozpoczynam tym razem nową tematykę.

Krasnoludy bardzo często przedstawiane są obok elfów – jako ich sojusznicy, lub wrogowie. Jeśli chodzi o jazdę konno, muszą się zazwyczaj zadowalać kucykami – wiadomo :) 
Są znani ze swojego zamiłowania do bogactwa i kosztowności. Ceni się je za odwagę i zdolność poświęcenia. Potrafią być wiernymi przyjaciółmi, albo też wyjątkowo szkodliwymi, niebezpiecznymi bandytami. 
Jednak, jeśli chodzi o bandytów w świecie fantastycznym, żadna istota nie moze się równać z orkami - plugawymi sługami ciemności, którzy kiedyś służyli dobru pod postacią elfów.
Jak znajdę więcej, oczywiście wstawię :) :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)