środa, 18 stycznia 2017

Twórcy Historii Fantasy {#5}: Johnny Depp

Aktora tego cenię za jego niezwykle wyraźne poczucie humoru.
Większość zna go jako kapitana Czarnej Perły, Jacka Sparrowa. Ciekawostką jest to, że jako aktor udzielał się parokrotnie również w dubbingu.
Bardzo często można go spotkać w czołówce filmów Burtona.
Podłożył swój głos m.in. Victorowi w Gnijącej Pannie Młodej.
Mowa oczywiście o Johnnie Deppie ^.^

Inni znają go jako Edwarda Nożycorękiego, a jeszcze inni – z młodszych pokoleń – jako Szalonego Kapelusznika. Niejednokrotnie pokazał, że niezależnie od charakteryzacji filmowej, i tak można w nim wyczuć tego Johnny'ego... :)


Inni znają go jako Edwarda Nożycorękiego, a jeszcze inni – z młodszych pokoleń – jako Szalonego Kapelusznika. Niejednokrotnie pokazał, że niezależnie od charakteryzacji filmowej, i tak można w nim wyczuć tego Johnny'ego... :)

Mam oczywiście na myśli to, że bez względu na postać, w jaką się wciela, zawsze dodaje do niej (czy może reżyserzy uznają to za słuszne) cząstkę samego siebie. Każdy aktor ma swój pogląd na postać, którą ma zagrać, może więc, w miarę zgody reżysera redukować ją tak, jak on chce. Już minęły te czasy, kiedy aktorzy – czy filmowi, czy teatralni – musieli ściśle trzymać się scenariusza i słuchać reżysera, niczym służący króla. Dzisiaj aktor i reżyser mają szansę na żywą interpretację swoich postaci, które współtworzą. I to jest plusem dla dzisiejszego aktorstwa. Współpraca aktora z reżyserem jest bardzo cenna dla sukcesu produkcji – moim zdaniem, rzecz jasna.
Właśnie ze względu na rolę Kapelusznika postanowiłam dać Deppowi ten zaszczyt i poświęcić go (jak to dziwnie brzmi...) w tej serii.
Zdania krytyków filmowych na jego temat są zazwyczaj podzielone: jedni go cenią, inni podziwiają, a jeszcze inni kultywują. Chociaż z drugiej strony nie oznacza to, że znajdzie się ktoś taki, kto go będzie nienawidził – zawsze taki w show-biznesie się znajdzie.

Depp z Timem Burtonem


Ja z czystym sumieniem zaliczam się do tej drugiej z pozytywnych grup – bo sama Jacka Sparrowa i Kapelusznika uwielbiam i bardzo go cenię za jego talent komediowy – jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się polubić poważnego do przesady aktora. Ja sama mam podobne do niego poczucie humoru.

Najciekawsze filmy z udziałem aktora:

Seria ,,Piraci z Karaibów"
,,Klątwa Czarnej Perły" 
,,Skrzynia umarlaka"
,,Na krańcu świata"
,,Na nieznanych wodach"
,,Zemsta Salazara" (2017)

Ekranizacja ,,Alicji..." 
,,Alicja w Krainie Czarów (Tima Burtona)"
,,Alicja po Drugiej Stronie Lustra"  (2016)
 
,,Mroczne Cienie" 
,,Jeździec z nikąd" 
,,Gnijąca panna młoda" (po angielsku, rzecz jasna :))


Główny bohater ,,Gnijącej..." - czyli Victor


<<<<


P.S.: Jak podkreślałam w poprzednich postach, raz jeszcze chciałam przeprosić za zaniedbanie tej serii. Byłam zajęta tyloma sprawami, że po prostu nie wyrabiałam normy.
Zdarzało się już jednak, że nie dawałam znaku życia na Blogosferze nawet dwa-trzy tygodnie, ale to rzadkość. Jednak nie ma co marnować łez. Rok się jeszcze nie skończył :)
Pytanie do Was, moi Kochani: czy oglądaliście którykolwiek z tych filmów? Czy się Wam podobają? Jakie widzicie w nich wady, o ile je dostrzegacie jako widzowie? 


1 komentarz:

  1. Ja też uwielbiam Johnnego Deppa, a szczególnie za rolę Willy'ego Wonki w filmie "Charlie i Fabryka Czekolady". Majstersztyk po prostu :D

    OdpowiedzUsuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)