wtorek, 21 lipca 2015

Wodniki

Witam ponownie!

Znowu jestem pełna optymizmu.
Po ostatniej notce postanowiłam zabrnąć w tematykę słowiańską nieco głębiej no i mam dla Was... wodniki.
Nie ukrywam, że wszelka tematyka związana z wierzeniami Słowian bardzo mnie pociąga, toteż postanowiłam napisać tutaj kolejny, (mam nadzieję) interesujący post.
Dawniej, za pierwszych moich oznak zainteresowania się kulturą Słowian, bardzo lubiłam te postacie. No i cóż, wygląda na to, że lubię je nadal.

Proszę ich tylko nie mylić z trytonami i syrenami, jak to robi moja koleżanka ^^. Jest tak ze względu na to, iż wodniki potrafią uzyskać ludzką (prawie) postać, a ich znakiem rozpoznawczym jest woda kapiąca z ich szat (czasami chodzą po lasach pogańskich nago, a wtedy tam, gdzie postawią stopę, pozostaje kałuża wody).

Myślę, iż możemy ze spokojem przejść do obrazków:
Wodnik z radzieckiej kreskówki pt. Latający statek (1979r.) (oryg. Летучий корабль). Głosu użyczył mu Anatolij Papanow.

W sierpniu tego roku przypada jego 27. rocznica śmierci.

Ważne, że tematyka zachowana w stu procentach.
Jak Wam się podoba?
Który wodnik najbardziej Wam wpadł w oko?
Pamiętajcie, że ja ten blog zawsze piszę dla Was i tylko dla Was, a kilka notek w jednym dniu to po prostu napływ energii do pisania, hehe ;P
I tak oto powstał porządny, słowiański post, napisany poniekąd przez Słowiankę, haha...

Pozdrawiam najcieplej, jak potrafię!

P.S.: Można przejrzeć i skomentować poprzednie posty, zapraszam! ;*


5 komentarzy:

 1. Mam zamowienie dla ciebie! :D
  Banshee
  I prosze o wiecej postow slowianskich
  Pozdrawiam :)
  Iza

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny post, ciekawy blog i jego tematyka, a fantastykę wręcz kocham! Uwielbiam z książek najbardziej Richarda Knaaka. Emil Srebrzyński

  OdpowiedzUsuń
 3. O wodnikach czytałam, a w sumie bardzo mi się podobają Twoje obrazki *.*. Nawet fajny zestaw informacji, szkoda, że ja nie umiem tak wyszukiwać. A ten wodnik z tej bajki radzieckiej jest cudny *.* *.*

  Maxuka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podoba, ja zresztą jestem rusofilem ^.^

   Usuń
 4. Dziwne, że wcześniej nie słyszałam nic o wodnikach :O Na szczęście dzięki tobie wreszcie się dowiedziałam i jestem już mądrzejsza :D. Fajne obrazki, doskonale dopasowane do tematyki posta :) /Claudie

  OdpowiedzUsuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)