piątek, 21 sierpnia 2015

Cyberpunk

Cześć!

Przeczuwałam, że znajdę się tutaj po przerwie, za to wróciłam już do tematyki ogólnej.
Oczywiście nie mam nic przeciwko komentarzom w poprzednich postach.
Jak widać, zaaktualizowałam stronkę do serii Dziwny Świat Uczuć i Myśli.

Nie jestem pewna, czy jak dotąd opłacałoby mi się wstawiać dwa posty jednego dnia, ale cóż, zobaczymy.
Jeśli czytaliście stronkę o Cyberpunku (także Wikipedię, bo tam jest więcej informacji) wiecie, czym się charakteryzuje. Znacie już cyborgów i mam nadzieję, że umiecie je już odróżnić od człowieka i robota.
Dzisiaj zajmę się cyberpunkiem ogólnym – a przynajmniej w tym poście.

Najbardziej charakterystyczną cechą tego gatunku jest – jak zauważyłam – elektronika, hakerstwo i cybernetyczne (sztuczne) ciała. Kolejną cechą cyberpunku są niewątpliwie ciężkie metropolia, neony uliczne i implanty.

Cyborgowie zaliczają się do cechy cyborgizacji. Polega ona – na przykładzie RoboCopa – umieszczeniu elementów organicznych (np. mózg, czy twarz) do cybernetycznego ciała, przypominające ludzkie.
Czasem osoby, noszące miano cyborgów są po części zcybernetyzowane (mają mniej elementów cybernetycznych), lub niemal całkowicie (ludzki mózg w sztucznym ciele).
Jak zresztą widzieliście w poprzednich notkach, cyborgiem określa się nie tylko człowieka o właściwościach nadludzkich, lecz także inne organizmy, np. psy.
Jak mówi prawo fantastyki (w tym fantastyki naukowej) można jako cyborga ,,zrobić” praktycznie każdego ssaka – to samo dotyczy Mecha.

Tak więc, aby równać do klimatu, wstawię Wam typowe obrazki z zakresu cyberpunku.
Na koniec:


 
W ramach działań bloga, będę kontynuować serię. Bardzo proszę o komentarze w pierwszej notce tego działu, gdyż to od Was zależy, czy będę mogła to pisać.

To na tyle, co do tego postu.
Trzymajcie się ;* ;*


3 komentarze:

 1. Tło jest po prostu przecudowne! Muzyka też niczego sobie...
  Dodałabyś może (np.) Sepulturę? Evanescence również mogłoby wpasować się w klimat.

  http://songs-of-anarchy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. wow nie umiałabym stworzyc tak super bloga..
  + harry potter omg, kocham...
  PS props za muzyke ♥

  http://jules17life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Harry Potter mnie rozwalił :D Interesujące istoty, ci cyborgowie....ludzki mózg w mechanicznym ciele...to musi stworzyć zaskakującą mieszankę :D Pozdrawiam :) /Claudie

  OdpowiedzUsuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)