wtorek, 20 października 2015

Hobbici

Cześć, kochani!

Po należytym świętowaniu, czas wrócić do korzeni fantastyki – w najbliższym czasie planuję coś z prac artystów, a możecie mi wierzyć, że mam tego jeszcze multum na laptopie, aż sama się dziwię, że mam jeszcze sporo wolnej pamięci… :)
Dzisiejszy post, a przynajmniej ten i kolejny, chciałam poświęcić w pełni Śródziemiu – nie ukrywam, że uwielbiam pana Tolkiena, a zarówno książka, jak i film WP dostarczyły mi niesamowitych wrażeń i rozbudowały wyobraźnię, jak nigdy dotąd.
Polecam ciepło każdemu, wszystkie trzy części.Jeśli zaś chodzi o Hobbita, czytałam książkę i oglądałam dwie części filmu Jacksonowskiego, natomiast trzecią muszę sobie dopiero ściągnąć.Niestety mimo starań nie znalazłam polskiego plakatu Bitwy.
No, ale nic.
Krótko mówiąc, z pewnością obejrzę i tą część.

A w Dziwnym Świecie ugoszczę dzisiaj… jego fenomenalnych hobbitów.
Ujmę to tak – może nie wszystkie mi osobiście się podobają, ale cóż, kwestia gustu, a dodatkowym ograniczeniem była dość mała ilość grafik.
Ale jak już mam je wstawić, to wstawię, nie będę wredna.

Oto one:
Ale trudno.

Poniżej, przedstawiam mapę Śródziemia:


Miejmy nadzieję, że następny będzie o wiele lepszy.
Pozdrawiam Was ciepło, do następnego wpisu!

3 komentarze:

 1. Ciekawy wpis :) Jak już kiedyś pisałam pod inną twoją notką, "Hobbit" mnie nudził, ale mimo wszystko jestem pełna podziwu dla wyobrażni autora, stworzyć taki świat...do tego trzeba było zapewne naprawdę sporo pracy :)
  Cała trylogia "Władcy pierścieni" jeszcze przede mną (mam ją w planach już od dłuższego czasu) ale nie ukrywam, że trochę się boję jej przeczytania- a to dlatego, iż słyszałam wiele opinii, że nudzi ona czytelników. Mimo wszystko chcę przekonać się na własnej skórze, bo często książki, które innym się nie podobają, dla mnie okazują się być ciekawe :) A po za tym...Legolas :D Czego się dla niego nie robi? :D
  A co do obrazków- najbardziej podoba mi się drugi- widać, że jest narysowany z dużym talentem :) Pozdrawiam! /Claudie

  OdpowiedzUsuń
 2. O ile "Hobbita" (o filmy mi chodzi ^^) wprost uwielbiam, to na "WP" sie zawiodłam - o wiele bardziej interesujacy - przynajmniej dla mnie - jest "Hobbit". Ksiazek nie czytalam :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze w życiu nie widziałem tak perfekcyjnie dokładnej i tak pięknie artystycznie wykonanej mapy Śródziemia, a kiedyś naprawdę lubiłem je oglądać, więc duży szacun dla Ciebie! No i plakaty! Mój ulubiony jest z "Dwóch Wież" :D Pozdrawiam!
  indywidualnyobserwator.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

* Każdy Twój komentarz jest dla mnie wsparciem i motywacją. Każdy Twój komentarz uświadamia mnie w przekonaniu, że to, co robię, nie schodzi na manowce :)

** Komentarze muszą być pisane cywilizowanym językiem, z szacunkiem do Stwórczyni Bloga - nie chcę jednak widzieć tu pokemonów i ich kumpli.

*** Staraj się aby Twoje komentarze były bardziej rozwinięte i nie ograniczały się do słów ,,Ładne obrazki/Cudny blog/Ładny blog”.

**** Jeśli trafiłeś tu tylko po to, aby się reklamować spamem, radzę porzucić ten pomysł - nie licz na to, że nabiję Ci statystykę. W moich zasadach blogowania liczy się uczciwość.

***** Zdarza się, że odpowiadam na Wasze komentarze. Może wywiązać się fajna dyskusja :)